Baner
Aktualności
23.02.2023 REEDYCJE KLASYCZNYCH ALBUMÓW PESTILENCE

Zremasterowane reedycje klasycznych albumów PESTILENCE (progresywny/techniczny death metal) z lat 80-tych i 90-tych ukażą się na nośnikach fizycznych 30 czerwca oraz w wersji cyfrowej 24 lutego nakładem Agonia Records.

Reedycje obejmą cztery pierwsze albumy PESTILENCE, które zostały zremasterowane w Satanic Audio (Behemoth, Azarath).

PESTILENCE to holenderska grupy, która zaliczana jest w poczet twórców gatunku technicznego death metalu, razem z amerykańskimi formacjami Death, Atheist i Cynic.

Albumy, które ukażą się w ramach reedycji, to:
 
1. "Malleus Maleficarum" (1988) - debiutancki album z Martinem van Drunen'em (Apshyx) na wokalach. Pozycja obowiązkowa dla  fanów PESTILENCE, sięgająca do korzeni gatunku oraz do początków grupy. Album wyprzedził formację Death i jej album „Leprosy” o miesiąc, a także Morbid Angel, którego debiut ukazał się dopiero w 1989.
 
2. "Consuming Impulse" (1989) - okazał się przełomowym albumem w historii PESTILENCE. Zainaugurował transformacje zespołu i przejście w objęcia cięższego, bardziej zapadającego w pamięć death metalu. Album zapewnił PESTILENCE międzynarodową renomę, pozycjonując formację na czele ówczesnej sceny razem z Death, Obituary, Sepultura, Morbid Angel, Bolt Thrower i Autopsy. Decibel Magazine wprowadził go do swojej „galerii sław” w 2013.
 
3. "Testimony of the Ancients" (1991) - klasyka progresywnego death metalu od twórców gatunku. Pierwszy album, na którym Patrick Mameli wystąpił w podwójnej roli wokalisty/gitarzysty. Zmiana ta nie tylko przetrwała próbę czasu, ale dała również początek charakterystycznemu brzmieniu PESTILENCE. Nagrany w legendarnym Morrissound Studios (USA) pod okiem producenta Scotta Burnsa.

4. "Spheres" (1993) - ukazał się w czasie, gdy scena metalowa była zbyt hermetyczna aby docenić jego wyjątkowości i rozpoznać wpływ, jaki będzie miał na przyszłe pokolenia. Z początku niedoceniane, odważne połączenie muzyki jazz fusion i progresywnego/technicznego death metalu, zostało wiele lat później uznane za przełomowe i zainspirowało takich artystów jak Gorguts, Necrophaigst czy Obscura.
 
Formaty, listy utworów i przedsprzedaż: kliknij tutaj.