Baner
Decline Of The I

Decline Of The I to francuski projekt założony przez A.K. - muzyka znanego między innymi z Vorkreist oraz Merrimack. Jego nowy zespół to odważne połączenie post-black metalowych wpływów z silnymi inspiracjami Burzum, Neurosis i Code.

Debiutancki krążek zespołu jest zatytułowany "Inhibition". "Miejsce jednostki w społeczeństwie zostało zawłaszczone i to właśnie ten wątek legl u stóp przekzu albumu 'Inhibition', który uważam za jedno z najlepszych wydań 2012 roku" (Examiner.com).

W 2014 zespół ukończył nagrania swojego drugiego albumu, "Rebellion", który ukazał się w 2015. Na płycie znalazło się siedem nowych utworów utrzymanych w post-black metalowej konwencji. Zespół nie stroni od eksperymentów; muzyka jest wielowymiarowa i często sięga po dorobek innych gatunków. "Rebellion łączy ze sobą różne rodzaje mrocznej i ekstremalnej muzyki. Ciężko porównywać go do nagrań innych zespołów" - komentuje założyciel, A.K.

Zwieńczeniem trylogii zapoczątkowanej przez "Inhibition" jest album "Escape" (2018). Na albumie ponownie znalazły się inspiracje innymi gatunkami muzycznymi, w tym elemtny elektroniki, muzyki industrialnej czy elementy orkiestralne. "Escape" został nagrany, zmiksowany i zmasterowany w Blacksun Recording Studio. Za konsolą zasiadł Junior Rodriguez. Autorem okładki jest David Fitt.

"Johannes" to czwarty album Francuzów i pierwszy z nowej trylogii opratej na dziełach duńskiego filozofa,
Sørena Kierkegaarda. Perkusja została nagrana w Hybreed Studios (Temple Of Baal, Ritualization, Merrimack), a reszta instrumentów w prywatnym studio jednego z muzyków. Album został zmiksowany w Drudenhaus (Alcest, Aluk Todolo, Drastus). Okładkę przygotował Dehn Sora (Deathspell Omega, Blus aus Nord). Nowe zdjęcia wykonał David Fitt (Perturbator, Alcest).

Dyskografia:
"Inhibition" - 2012
"Rebellion" - 2015
"Escape" - 2018
"Johannes" - 2021