Baner
Stench

Szwedzcy death metalowcy, zrzeszający członków Tribulation. Jak zauważył About.com, kompozycje zespołu "są szybkie i z domieszką innych stylów muzycznych". Decibel Magazine zwrócił uwagę na zdolność formacji do tworzenia "nawiedzonych melodii", natomiast serwis One Metal określił Szwedów jako "progresywne, death metalowe risotto".

2007:

Podczas letniego festiwalu w Szwecji, Johannes Andersson i Mikael Pettersson wyszli z pomysłem założenia zespołu, który tworzyłby muzykę ala Autopsy i Repulsion - death metal w starym stylu.

Wkrótce do duetu dołączył Jonathan Hultén. Zespół przybiera nazwę STENCH.

Trochę później, tego samego roku formacja zdaje sobie sprawę, że chcą jednak czegoś więcej niż tylko grania death metalu starej, dobrej szkoły.

Z takim przekonaniem powstaje pierwszy utwór "Reborn In Morbidity", który będzie wyznaczać nowy kierunek; pierwotne założenia zostają wzbogacone o szybsze tempa i przerażającą atmosferę.


2008:

W kwietniu powstały cztery nowe utwory. STENCH wchodzi do Hvergelmer studio, aby je zarejestrować pod okiem Olof'a Wikstrand'a. Z nowym materiałem, zespół kontaktuja się z Soulseller Records i biorą udział w kompilacji "Resurrected In Festering Slime".


2009:

Siedmiocalówka "Reborn In Morbidity" zostaje wydana przez Soulseller Records.

STENCH rekrutują Seba i Antona (Necrovation) jako muzyków koncertowych. Zespół zagrał jeden koncert podczas RIFS-fest Kafé 44 w Sztokcholmie.

STENCH przerywa negocjacje z Soulseller i podpisuje umowę z Agonia Records.

2010:

Ukazuje się debiutancki album "In Putrescence".

2014:

Na początku roku wydana zostaje epka zatytułowana po prostu "Stench". Stanowi ona zapowiedź drugiego krążka grupy. W maju zespół wchodzi do Necromorbus Studio (Watain, Portrait) w Sztokholmie by zarejestrować nowy album.