Baner
Forgotten Tomb

Z ponad dziesięcioletnią działalnością, siedmioma albumami, koncertami zagranymi w niemalże każdym zakątku Europy i uznaniem fanów z niemal całego świata, FORGOTTEN TOMB z pewnością zasługują na status zespołu "kultowego" na obecnej scenie metalowej. Takie albumy, jak "Songs To Leave" (2002) czy "Springtime Depression" (2003) należą do klasyki tak zwanej Trzeciej fali Black Metalu. Co więcej, zespół zdołał stworzyć własny, unikalny styl i stać się prekursorem nurtu depresyjnego Black/Doom Metalu.

Styl i wizerunek zespołu zostały z impetem zniszczone i zreformowane przez dwa kolejne albumy: cieszący się dużym uznaniem "Love’s Burial Ground" (2004) i kontrowersyjny "Negative Megalomania" (2007).

Zespół nigdy nie ulega kompromisom. Łamie bariery i konwencje w poszukiwaniu własnej formy wyrazu czerpiąc garściami z metalu, rocka i ciemniejszych sfer ludzkiej natury, i życia w ogóle.

Co jest pewne, to to, że FORGOTTEM TOMB zawsze plasował się w czołówce gatunku, będąc jednym z wiądących zespołów swojego gatunku.

Po podpisaniu papieru z Agonia Records, zespół wydał dwa świetnie przyjęte albumy. Pierwszy to od dawna wyczekiwany przez fanów, cechujący się nieco mainstreemowym zacięciem, "Under Saturn Retrograde" (2011), ukazuący jednocześnie nieznane dotąd oblicza FORGOTTEN TOMB. Drugi, niezwykle dobrze przyjęty przez krytykę, w tym przez prestiżowy serwis Pitchfork, "...And Don't Deliver Us From Evil" (2012).

Po "...And Don't Deliver Us From Evil" dla zespołu nadszedł okres intensywnego koncertowania. Nie licząc samych festiwali i pojedyńczych występów, FORGOTEEN TOMB wyruszł w trzy następujące po sobie Europejskie trasy koncertowe: z Enthroned i Impiety, jako headliner z Isole i Ereb Altor, a w końcu z Incantation i Ragnarok.

Rock 2014 ma dla grupy szczególne znaczenie, jako że z jednej strony celebruje ona piętnaście lat istnienia, z drugiej wydała swoje długo oczekiwane (i pierwsze w karierze) video DVD "Darkness in Stereo: Eine Symphonie Des Todes - Live in Germany", a z trzeciej - rozpoczęła pracę nad ósmym w dorobku albumem. W podzięce dla fanów, zespół wydał również za darmo (w formacie digitalnym) profesjonalnie zarejestrowany i zmiksowany koncert z Kings Of Black Metal Festival w 2012 roku (oryginalnie ścieżka ta pochodzi z nowo wydanego video DVD).

W 2015 ukazał się kolejny album zespołu, "Hurt Yourself and The Ones You Love", a dwa lata później "We Owe You Nothing". Nowy album, "Nihilistic Estrangmenet", jest planowany na 2020.