Baner
Decrepit Birth

Decrepit Birth został założony w 2001 roku przez Matt'a Sotelo (gitara), Bill'a Robinson'a (wokal) oraz Derek'a Boyer'a (bass). Zespół wykonuje techniczny death metal z elementami progresywnymi i wpływami wczesnej florydzkiej sceny death metalowej lat 90-tych. 

Jesienią 2002 z pomocą Tim'a Yeung'a jako sesyjnego perkusisty, zespół wkroczył do Legion Studios w celu nagrania swojego pierwszego albumu "...And Time Begins". Krążek został wydany sumptem Unique Leader Records i pomimo kilku niedoskonałości związanych z produkcją, został niezwykle ciepło przyjęty przez fanów death metalu, a wokół formacji zaczął się formować fanbase.

Po wydaniu albumu Decrepit Birth jakiś czas zmagał się z problemem braku perkusisty. W niedługim czasie jego szeregi pomniejszyły się również o basistę grupy, Derek'a, który otrzymał zaproszenie do dołączenia do składu Suffocation, na co przystał.  

W 2004 basista Risha Eryvec dołączył do zespołu, a niedługo po nim perkusista KC Howard (Odious Mortem). Przez kilka następnych lat formacja koncertowała w nowym składzie, grając pojedyńcze koncerty, festiwale oraz występując na pełnowymiarowej trasie po Ameryce Północnej.

W 2007 zespół rozpoczął pracę nad drugim albumem, której towarzyszyły konflikty w zespole oraz dalsze zmiany w składzie. Odbiło to swoje piętno na muzyce, która zyskała na melodyjności oraz stała się bradziej progresywna. 

Wiosną 2007 Decrepit Birth wszedł do Castle Ultimate Studios z inżynierem dźwięku Zack'iem Ohren'em aby zarejestrować drugi album, "Diminishing Between Worlds". Ukazał się on ponownie nakładem Unique Leader Records. W tym samym okresie zespół wystąpił trasie u boku The Black Dahlia Murder, Three Inches Of Blood oraz Hate Eternal. Do składu dołączyli Dan Eggers (gitara) oraz Joel Horner (bass) - obydwoje z Odious Mortem - w miejsce Rishy, który zdecydował się poświęcić rodzinie.

Po wydaniu albumu Decrepit Birth zwrócił na siebie uwagę Nuclear Blast, z którym podpisał kontrakt wydawniczy w 2008. Niedługo później formacja wyruszyła na trasę po Europie w towarzystwie Cryptopsy oraz pojawiła się na kilku trasach po Ameryce Północnej z takimi zespołami jak Necrophagist, Suffocation, Darkest Hour, Whitechapel czy Vader.

Latem 2010 roku Decrepit Birth wydał swój trzeci album "Polarity". Został on niezwykle dobrze odebrany przez krytyków oraz uplasował się na 18 pozycji listy Billboard "Heatseeker Charts", sprzedając grubo ponad tysiąc płyt w pierwszym tygodniu. Formacja wyruszyła następnie w trasę Summer Slaughter Tour w towarzystwie Decapitated, The Faceless, Veil Of Maya, All Shall Perish oraz Animals As Leaders. Niecały rok później zespół podpisał kontrakt z Extreme Music Management Group z Nowego Jorku. Od tego czasu konceruje oraz szykuje materiał na swój czwarty album.

W 2016 Decrepit Birth podpisał umowę z Agonia Records, kończąc tym samym swoją Europejską współpracę z Nuclear Blast. 

Obecny skład zespołu to: Bill Robinson (ex-Suffocation) na wokalach, Matt Sotelo na gitarze, Sean Martinez (ex-Rings Of Saturn, ex-Decapitated) na basie oraz Sam Paulicelli (ex-Abigail Williams, ex-Goatwhore) na perkusji. 

Wydania:
"…And Time Begins" (2003 – Unique Leader Records)
"Diminishing Between Worlds" (2008 – Unique Leader Records)
"Polarity" (2010 – Nuclear Blast Records)