Baner
The Konsortium

THE KONSORTIUM to nowy zespół na norweskiej scenie. Sam zamysł zespołu był obecny od dłuższego czasu, ale idea zaczęła sie materializowac dopiero niedawno. Wszystko zaczęło się w 2003 roku kiedy członek 01 był zmuszony opuścić formację REX (w składzie m.in. Krankmann z Delirium Bound, Yurei). Przedtem grał również w kilku innych projektach, takich jak np. Algorab (w składzie m.in. Sir Vereda, ex- Gehenna), Arcane Art (w składzie m.in. Karsten Hamre z Penitent) i Spion Z. 

Po przeprowadzce do Oslo, Member 01 nadal tworzył muzykę. Do zespołu dołączyło kilku innych artystów (ich tożsamość pozostaje zagadką) oraz jedyny członek zespołu, którego osobowość jest znana - Teloch (Mayhem, Nidingr, Umoral). W tym skałdzie zespół wystąpił m.in. na norweskim Inferno Festival.

Cieszące się olbrzymim zainteresowaniem, wyprzedane demo formacji z 2008 narobiło wiele szumu, po którym wszystko ucichło. Jednak nie na długo. W 2010 roku THE KONSORTIUM nawiązało współpracę z Ashley'em Stubbert'em (Pearl Jam, Nashville Pussy), który zmiksował najnowsze pomysły grupy. Masteringiem zajął się Tom Kvlsvoll (Strype Audio), a całość materiału została nagrana w SOS Studio w Stravanger oraz Crystal Canyon Studio w Oslo. Tak narodził się debuitancki krążek THE KONSORTIUM, który w pierwszym tygodniu od wydania trafił na norweskie listy sprzedaży, zajmując pozycję 96. Gościnnie na wokalach wystąpił Erlend Hjelvik z Kvelertak.

Muzyka zaprezentowana przez THE KONSORTIUM to avantgardowy black/thrash metal w czystym tego słowna znaczeniu, z elementami innych gatunków. W kompozycjach formacji pobrzmiewają od czasu do czasu czyste wokale, Norweskie teksty, świetne solówki oraz dobrze spasowane pomysły, pozbawione wypełniaczy.