Baner
Aktualności
03.03.2020 FORGOTTEN TOMB: SZCZEGÓŁY NOWEGO ALBUMU

Włoscy black/doom metalowcy FORGOTTEN TOMB zapowiedzieli nowy album, "Nihilistic Estrangement". Płyta ukaże się 8 maja nakładem Agonia Records

Dziesiąty album w karierze zespołu oraz następca "We Owe You Nothing" sprzed trzech lat otrzymał okładkę autorstwa Paolo Girardi (Power Trip, Bell Witch, Inquisition). Jest to obraz, namalowany specyficznie na potrzeby nowego albumu.

W długim komentarzu, zespół odniósł się do pracy nad albumem, oczekiwań dotyczących muzyki oraz tekstów: "Nihilistic Estrangement to nasz dziesiąty album, który otwiera nowy rozdział w karierze zespołu i prawdopodobnie nową trylogię. Brzmi inaczej niż nasz poprzedni krążek. Koncepcja, która stała za nagraniem, to chęć oderwania się od wszystkich obecnych trendów, tak w charakterze stylu, jak i samej produkcji. Chcieliśmy aby album brzmiał ponadczasowo. W studiu używaliśmy mikrofonów z lat 60tych i 70tych, graliśmy na instrumentach z wczesnych lat 80tych, urzywaliśmy analogowych taśm i konsoli. Nagrywaliśmy go tak jak nagrywano stare albumy, sprzed czterdziestu laty. Od strony muzycznej, album nawiązuje do naszych wszystkich dotychczasowych dokonań, w tym pierwszych albumów, jakie nagraliśmy. Jest bardzo odświeżający i personalny. To czysta esencja Forgotten Tomb. Teksty odwołują się do różnych rzeczy, a w przeważającej mierze do mentalnego odosobnienia od współczesnego świata. Są o odmowie uczestnictwa w tym co dzieje się wokół nas i odnajdywaniu ukojenia w wewnętrznym świecie, do którego nikt nie może wejść. Są bardzo mizantropijne, nawet jeśli ten termin zestarzał się w ostatnich latach".

"Nihilistic Estrangement" został wyprodukowany przez Ferdinando "Herr Morbid" Marchisio (wokal, gitara) i zmiksowany przez Alessandro "Algol" Comerio (bass). Jack Control odpowiada za mastering albumu w Enormous Door Studios (Darkthrone, Aura Noir, Martyrdod). 

Na maj planowana jest trasa koncertowa FORGOTTEN TOMB. Zespół zagra jako headliner w towarzystwie Vanhelga (SWE) and Totalselfhatred (FIN).

Utwory:
1. Active Shooter
2. Iris' House Pt. I
3. Iris' House Pt. II
4. Distrust3
5. Nihilistic Estrangement
6. RBMK

Formaty:
- Jewelcase CD.
- Digisleeve CD.
- Czarny vinyl.
- Oceaniczny winyl w jasno zielonym kolorze.
- Świecący w ciemności winyl w drewnianym boksie 
(z plakatem, naszywką, metalową przypinką i digisleeve CD).
- Koszulka.
- Pliki cyfrowe.

Skład:
Ferdinando "Herr Morbid" Marchisio - wokal, gitara
Alessandro "Algol" Comerio - bass
Kyo-Naam "Asher" Rossi - perkusja

Pre-orders:
https://www.agoniarecords.com/forgottentomb

FORGOTTEN TOMB on-line:
Website: http://www.forgottentomb.com
Facebook: https://facebook.com/Official.Forgotten.Tomb/
Instagram: https://www.instagram.com/officialforgottentomb/
Bandcamp: https://officialforgottentomb.bandcamp.com/
Spotify: https://open.spotify.com/artist/56sxMCmVq5a2AZlmz39YOW

Agonia Records:
Website: http://agoniarecords.com
Webshop: http://tinyurl.com/agoniashop
Facebook: https://facebook.com/agoniarecords
Twitter: https://twitter.com/agoniarecords
SoundCloud: https://soundcloud.com/agoniarecords
Bandcamp: https://agoniarecords.bandcamp.com
Instagram: https://instagram.com/agoniarecordsofficial
YouTube: http://youtube.com/AgoniaRec