Baner
Aktualności
03.09.2020 SHADOWS: NOWY ZESPÓŁ MUZYKÓW IMMOLATION I GOREAPHOBIA

Pochodzący ze Stanów Zjednoczonych mroczny awangardowy zespół SHADOWS podpisał umowę wydawniczą z Agonia Records. Jest to nowy zespół założony przez Alexa Bouks - gitarzystę Immolation i założyciela nieistniejącej już formacji Goreaphobia. Do składu należy także dwóch innych muzyków Goreaphobia: Henny Piotrowski (gitara) oraz Jake G (wokal). Czwartym członkiem zespołu jest Lance Walter (bass, perkusja i gitara) znany z filadelfijskiego  Dominance. Debiutancki materiał ukaże się w 2021.

Jako założyciel Goreaphobia, Alex Bouks był członkiem metalowego podziemia już od lat 80-tych ubiegłego wieku. Jego melodyjne i agresywne partie gitar stały się przepustką do gry w takich zespołach jak Immolation, Incantation, Master, Ruinous czy Funebrarum. W SHADOWS muzyk powraca do korzeni - usłyszymy inspiracje Pink Floyd, Celtic Frost, Sisters of Mercy, Black Sabbath, Mercyful Fate czy Voivod. Wraz z nim zespół tworzą ludzie których zna od dziesięcioleci i z którymi wiąże go muzyczna chemia. Trzech spośród cztrerech członków grało wcześniej w kultowej w kręgach death metalowych formacji Goreaphobia. Ich debiutancki materiał został zarejestrowany w Rhawn Street Studios w USA a masteringiem zajął się Tore Stjerna (Mayhem, Watain) w Necromorbus Studio w Szwecji.

Jak komentuje Alex: "Shadows to mój osobisty projekt, który tak naprawdę ciągnie się już od 30 lat pomiędzy mną a Hennym Piotrkowskim. Henny jest jedną z pierwszych osób z którą zaczynałem swoją muzyczną przygodę. Odkąd pamiętam, w naszej grze była jakaś magiczna chemia która przetrwała do dziś. W tym roku wszechświat w końcu zadecydował, że zespół oficjalnie powstanie."

Skład:
Alex Bouks - gitara prowadząca
Henny Piotrowski - gitara
Jake G - wokal
Lance Walter - perkusja, bass, gitara prowadząca

SHADOWS on-line:
Facebook
Instagram