Baner
Aktualności
02.06.2022 HANGING GARDEN WSZEDŁ DO STUDIA

HANGING GARDEN (melodyjny doom/gothic/death metal z Finlandii) rozpoczął nagrania ósmego albumu studyjnego i pierwszego dla Agonia Records. Zespół zakończył właśnie nagrania perkusji w D-Studio w Klaukkala (Finlandia). Za perkusją zasiadł Antti Ruokola, który powrócił do HANGING GARDEN po siedmiu latach nieobecności.
 
Dalsze nagrania następcy "Skeleton Lake" z 2021 odbędą się w różnych studiach w Helsinkach oraz w okolicach stolicy. Produkcją zajmie się gitarzysta formacji, Jussi Hämäläinen. Na lipiec zaplanowano post-produkcję pod okiem Jarno Hänninena w D-Studio.

„Album zanurzy się głęboko w atmosferę zarówno czułą, jak i surową, diabelską i pogodną, ​​wyruszając w podróż do duchowych korzeni ludzkości i kontemplując kruchość naszego technologicznego społeczeństwa” - komentuje HANGING GARDEN.
 
HANGING GARDEN dołączył do Agonia Records niedawno. Finowie obrali kurs na  melodyjne granie i współcześnie brzmienie o mrocznej specyfice, wolne od uprzedzeń i czerpiące z różnych gatunków muzycznych. Męskie i żeńskie wokale wpisują się w wielowarstwową osobowość zespołu, głęboko zakorzenioną w muzyce metalowej, czerpiąc inspiracje z szeroko pojętej sztuki. Formacja może przypaść do gustu fanom Swallow the Sun, Ghost Brigade, October Tide oraz Katatonia.

Skład:
Mikko Kolari - gitara
Jussi Hämäläinen - gitara, wokal
Toni Hatakka - wokal
Riikka Hatakka - wokal
Nino Hynninen - klawisze
Jussi Kirves - bass
Antti Ruokola - perkusja
 
HANGING GARDEN on-line:
Facebook
Instagram
Spotify
Bandcamp