Baner
Die Hard

DIE HARD pochodzi z miasta Uppsala w Szwecji i gra thrash/beath Metal starej szkoły. W listopadzie 2005 Harry (bas) założył zespół z intencją przywołania do życia "duchów przeszłości". Celem bylo granie old-schoolowe'go thrash metalu w stylu Venom, Slayer, Sodom, Possessed i Celtic Frost.

Rok później, po wielu zmianach w składzie, Harry, Hasse (gitara/wokal), Micke (gitara) i Nicke (perkusja) zaczęli próby. W lutym 2007 DIE HARD wchodzi do studia Hell celem zarejestrowania debiutanckiego demo "Emissaries of the Reaper", które potem ukazuje sie na siedmiocalówce sumptem niemieckiej wytwórni Anger of Metal Records.

W styczniu 2008 Micke i Nicke odchodzą z zespołu. Nowym perkusistą zostaje Håkan. Po kilku miesiącach intensywnych prób trio wchodzi do Studio Blueflame, aby zarejestrować mini album "Evil Always Return". Zespół celebruje wydanie tego materiału podczas Maiden Massacre Festival w Oslo razem z Obscurity, Watain i Nifelheim. Od tego czasu DIE HARD jest zajęty pisaniem nowych utworów na swój debiutancki album, którego premiera miała miejsce w 2009 nakładem Agonia Records. Album "Nihilistic Vision" został bardzo dobrze przyjęty i zaowocował europejską trasą koncertową z legendą gatunku, Sodom.

W 2012 roku zespół powrócił z siedmiocalówką "Antichrist" oraz nowym albumem "Conjure The Legions". Obecny skład zespołu to: Harry (bass/wokal), Simon (gitara/wokal) i Perra (perkusja).