Baner
King Parrot

King Parrot powstał w 2011 roku w Australli i krótkim czasie stał się rozpoznawalnym zespołem na międznarodowej scenie metalowej. W znacznym stopniu przyczyniły się do tego jego występy na żywo, elekrtyzujące publiczność, oraz wyróżniające się energią i dowcipem. Muzyka zespołu to odważne połączenie thrash metalu, grindcoru, hardcoru i punku. Muzycy bazują w tym względzie na dorobku lat 80-tych i 90-tych, dokładając do tego nowe brzmienie i agresywną fuzję wymienionych stylów, przeplatając ją czarnym humorem i intensywnością kompozycji.

Grupa ma na swoim koncie debiutancki krążek "Bite Your Head Off", który ukazał się w 2012, a rok później został wydany przez Candellight Records. Do pięciu utworów zostały nagrane teledyski, w tym do kawałka "Shit on the Liver", który został finalistą australijskich nagród muzycznych (Australian Music Video Awards).  

Po 12 miesiącach w trasie, King Parrot został zaproszony by zagrać na prestiżowym festiwalu SXSW w Teksasie, w marcu 2014. Event został połączony z intensywną trasą koncertową po Ameryce Północnej, obejmującą 45 dat. Zaowocowało to podpisaniem umowy z nowojorskim managementem Extreme Mangement Group. Od tego czasu zespół zagrał jeszcze trzy trasy po nowym kontynencie, w towrzystwie Down, Orange Goblin i Origin. Pojawił się również na Housecore Horrorfest w Austin.

Zyskując uznanie w oczach takich muzyków jak Phil Anselmo, Max Cavalera czy Chuck Billy, netrudno zaliczyć King Parrot do grona nowych artystów wartych uwagi. W chwili obecnej zespół stanowi czołówkę sceny metalowej w swojej rodzinnej Australli, gdzie w 2015 zagrał na Soundwave Festival. W marcu 2015 miejsce miała pierwsza europejska trasa koncertowa z Weedeater. Niedługo po niej ukazał się drugi album formacji, "Dead Set".

Pomimo niewielu lat na scenie, King Parrot może się pochwalić olbrzymim doświadczeniem scenicznym i trasami koncertowymi u boku Soulfly, Obituary, Down, Cattle Decapitation, Exodus czy Voivod. W 2017 zespół ogłosił amerykańską trasę u boku Superjoint i Devildriver, a niedługo powróci również do Europy. Wszystko to jako support dla trzeciego albumu studyjnego, "Ugle Produce", który ukaże się we wrześniu 2017. Na płycie znajdzie się 10 nowych utworów wykonanych w charakterystycznym dla King Parrot stylu, łączącym thrash metal z elementami grindcoru, hardcoru oraz punk rocka. Płyta została nagrana i zmiksowana przez Jasona PC (Blood Duster) w Goatsound Studio w Australii. Mastering odbył się pod okiem Brada Boatwright w Audiosiege Studio (Sleep, High On Fire, Nails) w USA. Okładkę przygotowali Boyd Synnot i Simon Robins z GraphORlock. 

King Parrot był nominowany do Metal Hammer (UK) Golden God Award w kategorii najlepszy nowy zespół w 2015, oraz do ARIA Music Awards (Australijska nagroda Grammy) za najlepszy nowy album, również w 2015.