Baner
Usurpress

Usurpress powstał w Szwecji w 2010 roku. Członkowie Usurpress posiadają różnorodne zaplecze muzyczne oraz doświadczenie wyniesione z innych projektów (m.in. Tyrant, Third Storm, Dellamorte). Łączy ich pasja komponowania wszelkich form mrocznej i agresywnej muzyki, której trzon stanowi death metal. Jego obecny skład to: Steffe Pettersson (wokal), Påhl Sundström (gitary) oraz Daniel Ekeroth (bass).

Pierwszym albumem zespołu wydanym przez Agonia Records był "The Regal Tribe" z 2016. Był to jednocześnie trzeci album w dyskografii Usurpress, nagrany pod okiem producenta Lawrence'a Mackrory'ego (F.K.Ü., Darkane). Wcześniej ukazały się albumy "Trenches of the Netherworld" (2012) i "Ordained" (2014). Ten ostatni zainicjował odejście zespołu od wytyczonej poprzednimi nagraniami deathcrustowej ścieżki, w stronę większej swobody twórczej.

W trakcie nagrań trzeciego albumu, "The Regal Tribe", formacja była trapiona problemami zdrowotnymi członków najbliższych rodzin muzyków, a w tym kłopotami Stafana Pettersson'a, który zmaga się z nowotwórem szpiku kostnego. Ukończywszy nagrania, z zespołu odszedł oryginalny perkusista Usurpress, Calle Lönnberg.

"The Regal Tribe" jest odzwierciedleniem walki z przeciwnościami losu. Odbiły się one zaróno na warsztwie muzycznej jak i tekstach, które mają refleksyjny charakter. Album jest cięższy, mroczniejszy i bardziej zróżnicoway niż dotychczasowy dorobek Szwedów, stanowiąc jednoczśnie najambitniejszy punkt w ich dyskografii.   

Czwarty album Szwedów, "Interregnum", ukaże w 2018. Na potrzeby albumu, skład zespołu został uzupełniony o Stefana Hildman'a (perkusista z nurtu jazz/fusion) oraz Erik'a Sundstrom'a (klawiszowiec z pogranicza muzyki ambient/trace). "Interregnum" można określić jako miks Camel i Bolt Thrower, który zadziwiająco działa bez zarzutów. Album został nagrany i zmiksowany w studiu Dugout Productions (Soilwork, Behemoth, In Flames, Dark Funeral) w Szwecji.