Baner
Aborym

Legendarni pionierzy industralnego post-black metalu, którzy obecnie oddryfowali w stronę nowych brzmień. Zespół eksperymentuje z gatunkami takimi jak rock, alternatywa, noise, IDM czy muzyka elektroniczna, natomiast jej serce nadal przeszywa industrialny, metalowy pręt.  

W ostatnich latach pochodząca z Włoch formacja funkcjonawała jako tercet, którego stałymi członkami byli założyciel Fabban, gitarzysta Paolo Pieri (Hour Of Penence) oraz perkusista Brad 'Faust' Eithun (ex-Emperor, Mongo Ninja). Przez zespół przewinęło się wielu znanych artystów, a w tym - znany z Mayhem i Keep Of Kalessin - Attila Csihar. Pierwsze skrzypce w ABORYM zawsze jednak należały do Fabban'a, co potwierdzają najnowsze dokonania zespołu.

Wydawnictwem otwierającym współpracę z Agonia Records był album "Dirty" z 2013 roku. Na szóstym w karierze longplayu formacji znalazło się dziesięć zupełnie nowych kompozycji oraz dodatkowy materiał, w postaci dwóch klasycznych utworów w odświeżonych aranżacjach, a także covery Iron Maiden, Pink Floyd i Nine Inch Nails, wykonane w charakterystycznym dla ówczenej muzyki zepsołu stylu - ekstremalnym oraz przesiąkniętym elemantami black metalu i brzmień industrialnych.

Wydany w 2017 roku krążek "Shifitng.Negative" najprawdopodbniej zapoczątkował nowy rozdział w historii grupy. Zespół wcialił w muzykę nowe elemnty, zrywając niemal całkowicie ze swoją spuścizną. Na pierwszy plan wysunęły się inspiracje Fabban'a związane z Nine Inch Nails, uzupełnione o pewne charakterystyczne dla ABORYM aranżacje. Również skład formacji uległ przebudowie. Poza Fabban'em, doszedł multiinstrumentalista Dan V, gitarzysta Davide Tiso (Ephel Duath, Gospel Of The Witches), klawiszowiec Stefano Angiulli oraz basista/gitarzysta RG Narchost.

W pracę nad albumem zaangażowało się także gościnnie wielu muzyków, w tym Sin Quirin z Ministry oraz  Guido Elmi (ceniony manager i producent Vasco Rossi). Ten ostatni zajął się postprodukcją krążka, który został zmiksowany i zmasterowany przez wielokrotnego zdobywcę nagrody Grammy, Marc'a Urselli, w Eastside Sound Studios (Lou Reed, John Zorn, Mike Patton) w Nowym Jorku, który tak wypowiada się o płycie:

"Znam Fabban'a od ponad 20 lat. Cieszy mnie zatem możliwość współpracy z nim nad jedną z najoryginalniejszych płyt Aborym. Jest ona do pewnego stopnia zerwaniem z przeszłością oraz ucieczką naprzód. Ten zespół nigdy nie stał w miejscu i nie imitował nikogo innego. Aborym rośnie z każdą płytą. Nowy album brzmi świetnie i stanowi miks ich metalowych i industrialnych pomysłów. Jest to kamień milowy w dyskografii tak szanowanego zespołu". 

Skład:
Fabban: wokal, programowanie, syntezatory, programowanie modularne
Dan V: gitary, bass
Davide Tiso: gitary
Stefano Angiulli: syntezatory, klawisze
RG Narchost: muzyk koncertowyNadchodzące wydania
#ARcd223#ARcd222#ARep025#ARcd212LTD#ARcd219
Najbliższe koncerty
DERANGED
20.11.2020
Sofia @ GRINDHOUSE SKATEBOARD CLUB, BGR

DERANGED
21.11.2020
Athens @ BRUTALITY OVER SANITY FESTIVAL, GRC

AZARATH
12.12.2020
Progresja @ Warszawa, PL