Baner
Aosoth

AOSOTH to drugi projekt MkM z francuskiego Antaeus, ewolujący bardziej w stronę obskurnego black/death metalu. Podczas gdy Antaeus wykonuje bardziej grindujący black metal, AOSOTH dostarcza miks pomiędzy black i death metalem lat 90. Jest to bez wątpienia zasługą gitarzysty Bst (Balrog, Aborted, VI). Poza wspomnianym już Antaeus, wczesne dokonania zespołu były porównywane do dorobku Craft oraz Grave.

Pierwszym wydawnictwem był split 10" z Antaeus, wydany później również na CD. Potem został wydany split z Temple of Baal i pełnometrazowy album wydany przez Total Holocaust Records. Analogowa wersja wydana została przez The Ajna Offensive.

Z "mniejszych" wydań, AOSOTH ma na swoim koncie jeszcze dwie siedmiocalówki i jedną epkę:

- split z Malhkebre "The Truth Through Salp" (2009),
- split z francuskim VI "Angels Falling Dawn" (2010),
- "Our Crown Of Sins" EP (2012).

Wśród pełnych abumów grupy znajdują się:

- "Aosoth" (THR 2008),
- "Ashes Of Angels" (Agonia Records 2009),
- "III: Violence & Variations" (Agonia Records 2011),
- "IV: An Arrow In Heart" (Agonia Records 2013).

Zespół ma na swoim koncie wiele festiwali i występów z takimi artystami jak: Ondskapt, Nehemah, Farsot, Enthroned, Hell Militia, Blacklodge, Heretic, Stormnatt, Baptism, Celestial Bloodshed, Sargeist czy  Watain. Zawsze spotykał się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony publiczności, czego przykładem może być relacja z ich występu podczas Maryland Deathfest (US): "Debiutanckiemu występowi AOSOTH na Maryland Deathfest towarzyszyło wiele szumu (...) Na żywo, zespół jest równie miażdżący co w studiu (...) Zadowolenie publiczności, z którym spotkał się występ Francuzów świadczy o tym, że dobrze znają swój fach" (Decibel Magazine 2013).

"AOSOTH definiują nową konwencję, nie martwiąc się o to, co może przynieść. Ich styl jest skoncentrowany i trudny do przecenienia - i to działa" (Pitchfork 2013).