Baner
Ragnarok

RAGNAROK to tradycyjny Norweski zespół black metalowy, założony w 1994 roku przez perkusistę Jontho oraz ówczesnego basistę, Jerv'a.

Obecny skład zespóu tworzą: Jontho, DezeptiCunt (bass) oraz Bolverk (gitary). W kwietniu 2014 formacja ogłosiła odejście Hans'a Fryste, który od 2005 roku pełnił obowiązki wokalisty. Fryste nagrał z zespołem dwa, spośród łącznie siemdiu krążków RAGNAROK: "Collectors Of The King" (2010) oraz "Malediction" (2012, pierwszy dla Agonia Records).

Odejście wokalisty zbiegło się z obchodami 20-lecia istnienia RAGNAROK oraz niezwykle twóryczm okresem, obejmującym: pełnowymiarową Europejską trasę, występy na wielku festiwalach (w tym na owianym sławą Wacken Festival) oraz pierwszym w karierze występem grupy w Ameryce Północnej. Nie wiadomo jeszcze kto zastąpi Fryste za mikrofonem. Założyciel grupy, Jontho, komentuje: "Powiedzmy, że w chwili obecnej rozważamy różne opcje. Niektóre z nich mogą się wydać zaskakujące dla fanów. Na razie nie jesteśmy gotowi zdradzić nic więcej".

Ostatni album zespołu, "Malediction", został nagrany w Endarker Studios pod okiem basisty Marduk, Devo. Spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony prasy: "Ten album jest jak gorzkie, zajadłe kłębowisko; 45 minut nekro-złośliwości, wspartej bezkompromisową pasją. Innymi słowy: najlepsze co ma do zaoferowania black metal" (Popmatters).