Baner
Visceral Disgorge

VISCERAL DISGORGE wywodzi się z Baltimore w stanie Maryland i gra brutalny death metal. Jego  początki sięgają 2007, a pierwszym wydawcą była japońska wytwórnia Amputated Vein Records. Nakładem tej ostatniej ukazał się pierwszy i jak do tej pory jedyny album grupy, "Ingesting Putridity" (2011). Krążek, a w tym jego warstwa wizualna oraz liryczna, był zainspirowany horrorami oraz gatunkiem science fiction. Album zyskał liczne grono fanów oraz uznanie krytyków muzycznych; przez wielu uznawany jest za jedno z kultowych dzieł współczesnej sceny death metalowej.

Powiększające się grono zwolenników zespołu nakręciło zainteresowanie licznych festiwali, i tak VISCERAL DISGORGE wystąpił do tej pory na takich imprezach jak Maryland Deathfest (IX, XIV), Netherlands Deathfest, Frankfurt Deathfest, Las Vegas Deathfest, Puerto Rico Metal Demolition Fest, Chicago Domination Fest, New York Deathfest, New Jersey Deathfest, Philadelphia Infest, Delaware Deathfest, Brutality Reigns Fest, Louisville Death Fest, Bay Area Deathfest, Hammersonic oraz innych, na których dzielił sceną z czołowymi przedstawicielami gatunku. 

W 2016 VISCERAL DISGORGE zagrał na europejskiej trasie koncertowej u boku Disentomb. Rok później wystąpił na trasie w Kanadzie, razem z Psycroptic i Archspire, a wkrótce później na Devastation Of The Nation Tour (Ameryka Północna) z Cryptopsy, Decrepit Birth, Rivers Of Nihil, The Zenith Passage, The Kennedy Veil i Gloom. W tym samym roku zagrał kolejną trasę, Bloodletting North America, tym razem z Origin, Archspire, Defeated Sanity, Dyscarnate i The Kennedy Veil.

Obecnie formacja koncentruje się na pisaniu nowego materiału oraz na nadchodzącej trasie z Suffocation, Cattle Decapitation i Krisiun. Zespół jest członkiem Extreme Management Group, Continental Concerts USA, MAD Tourbooking z Niemiec, a od teraz zasila również szeregi Agonia Records