Baner
Aktualności
05.04.2019 IN MOURNING NAGRYWA NOWY ALBUM

Szwedzi z IN MOURNING (melodyjny death/doom metal) rozpoczęli nagrania nowego albumu, następcy "Afterglow" z 2016. Zespół przebywa obecnie w Black Lounge Studio z producentem Jonas'em Kjellgren'em, z którym nagrał swoje trzy pierwsze albumy. 

Nagrania wystartowały na początku marca. Partie perkusji i basu zostały już zarejestrowane. Gotowa jest także okładka albumu, której autorem jest Kristian Wåhlin (Bathory, At The Gates, King Diamond). Obecnie trwają nagrania ścieżek gitarowych.

"Wszytsko idzie dobrze i  dobrze się przy tym bawimy", komentuje gitarzysta i wokalista, Björn Pettersson. "Perkusja i bass są zarejestrowane, a odpowiedzialni za to panowie przeszli samych siebie. Gitary rytmiczne są właśnie nagrywane, pijemy przy tym duże ilości kawy. Powoli kończymy nagrania sekcji rytmicznej i całość brzmi mocarnie. Tym razem przywiązujemy większą uwagę do szegółów, czego efektem jest lepsze brzmienie oraz lepsze gra. Perkusja i bass zostały zarejestrowane w Black Lounge Studio z Jonas'em Kjellgren'em, podobnie jak w przypadku naszych trzech pierwszych albumów. Gitary nagrywamy w domowym studiu Tobiasa, korzystając ze sprzętu i porad Jonasa. To będzie mocno bijący i piękny album; jesteśmy podekscytowaniu nagraniami i nie możemy się doczekać wydania". 

IN MOURNING powstał w 2000 roku i od tego czasu nieustannie się rozwija, doskonaląc swój styl. Przez wielu zespół uznawany jest za następcę Opeth. Inspiracje IN MOURNING obejmują szerokie spektrum. Często sięgają po ciężkie, doomowe riffy oraz growling, które stopniowo przechodzą w czyste, harmonijne melodie i czyste wokale. Ich ostatni album, wydany w 2016 "Afterglow", cieszył się bardzo pozytywnym odbiorem. W międzyczasie ukazała się również reedycja ich trzeciego albumu, "The Weight Of Oceans" (2012), czyli zainspirowanej mitologią płyty-koncept, która wywołała poruszenie wśród fanów melodyjnego death metalu. 

Relacje z nagrań można znaleźć na poniższych kanałach spoełcznościowych, na których IN MOURNING planuje informować o postępach nagrań.

IN MOURNING to:
Tobias Netzell - wokal, gitara
Tterrab Dys - bass
Björn Pettersson - gitara, wokal
Tim Nedergård - gitara
Joakim Strandberg-Nilsson - perkusja

IN MOURNING on-line:
Facebook: https://www.facebook.com/inmourningband
Instagram: https://instagram.com/inmourning/

Agonia Records:
Website: http://agoniarecords.com
Webshop: http://tinyurl.com/agoniashop
Facebook: https://facebook.com/agoniarecords
Twitter: https://twitter.com/agoniarecords
SoundCloud: https://soundcloud.com/agoniarecords
Bandcamp: https://agoniarecords.bandcamp.com
Instagram: https://instagram.com/agoniarecordsofficial
YouTube: http://youtube.com/AgoniaRec