Baner
Aktualności
28.10.2021 SADIST UKOŃCZYŁ NAGRANIA NOWEGO ALBUMU

Włoscy progresywni death metalowcy SADIST ukończyli nagrania swojego dziewiątego albumu, "Firescorched", który ma się ukazać w 2022 nakładem Agonia Records.

W niedawnym wywiadzie dla Metalcentre.pl lider SADIST, Tommy Talamanca, określił "Firescorched" jako "Sadist 2.0". "Dla tych, którzy już słuchali przedpremierowego miksu albumu, najczęstszym przymiotnikiem jaki pada jest określenie świeży," tłumaczy Talamanca. "To najszybszy album w naszej historii. Słychać na nim blasty, a dla Sadist jest to coś nowego." Według zapowiedzi, okładka albumu, którą opracował Paolo Puppo, ma przyprawiać o gęsią skórkę: "Kochamy ją i nie możemy się doczekać jej ujawnienia. To prawdopodobnie najbardziej przerażająca grafika, jaką kiedykolwiek mieliśmy." Kontynuując, Talamanca odniósł się do różnych innych aspektów albumu: "Nie jest prawdziwym koncept albumem w klasycznym znaczeniu tego słowa, pomimo tego, że większość tekstów wiąże się w jakiś sposób z ponurym i udręczonym uczuciem, które nazwaliśmy metaforycznie właśnie 'Firescorched'. Niektóre teksty to tak naprawdę prawdziwe horrory, a sam album brzmi naprawdę przerażająco. Napisałem wszystkie utwory, a Trevor przygotował teksty. Pracujemy nad pierwszym teledyskiem, który również będzie czymś zupełnie nowym dla Sadist. Współpracujemy z dużą wytwórnią wideo, aby wydać coś absolutnie kinematograficznego."

Na początku października SADIST ogłosił podpisanie umowy z Agonia Records, co Talamnca skomentował w następujących słowach: "Partnerstwo z Wydawnictwem Agonia to początek nowego rozdziału dla Sadist i mamy nadzieję na świetną współpracę". Opisując nowy album, dodał: "Firescorched to prawdopodobnie najbardziej ekstremalny z naszych albumów. Jest szybki i eksperymentalny."

SADIST powstał na początku lat dziewięćdziesiątych w Genui, w północno-zachodnich Włoszech. Zespół wyprzedził swoją epokę, będąc jednym z pierwszych, który wprowadził elementy progresywne do death metalu. Wypracował przy tym własny styl, obecny na takich albumach jak "Above The Light" (debiut z 1993), "Tribe" (1995) czy "Crust" (1997). Album "Lego" (2000) pociągnął SADIST w stronę awangardy i muzyki core. Zabieg ten okazał się jednak nietrwały. Po pięcioletniej przerwie (2000 - 2005), formacja powróciła do swoich korzeni. Od reaktywacji wydała łącznie cztery albumy, na których progresywny death metal przeplata się z elementami jazzu i środkowowschodnimi naleciałościami.

SADIST posiada bogate doświadczenie sceniczne. Zespół grał jako support dla wielu legendarnych formacji (otwierał koncerty dla Iron Maiden, Megadeth, Slayer czy Motorhead). Wystąpił także na istotnych festiwalach metalowych, wśród których są Wacken, Gods Of Metal czy Hellfest. Ich ostatnia trasa koncertowa odbyła się w 2019, u boku I Am Morbid, Vital Remains i Atrocity.  

Skład zespołu tworzy wspomniany na wstępie Tommy Talamanca (od 1991), wokalista Trevor Sadist (od 1996) oraz nowi członkowie; perkusista Romain Goulon (ex-Necrophagist, ex-Benighted) i basista Jeroen Paul Thesseling (Obscura, ex-Pestilence).

Skład:
Trevor Sadist - wokal
Tommy Talamanca - gitara, klawisze
Jeroen Paul Thesseling - bass
Romain Goulon - perkusja

SADIST on-line:
Website: http://www.sadist.it
Facebook: https://www.facebook.com/sadstofficial/
Instagram: https://www.instagram.com/sadist_official/
YouTube: https://www.youtube.com/user/Sadistribe
Spotify: https://open.spotify.com/artist/3dmVTaRcdhzAJR0FOvKCDt

Agonia Records:
Website: https://agoniarecords.com
Webshop: https://agoniarecords.com/store
Facebook: https://facebook.com/agoniarecords
Twitter: https://twitter.com/agoniarecords
SoundCloud: https://soundcloud.com/agoniarecords
Bandcamp: https://agoniarecords.bandcamp.com
Instagram: https://instagram.com/agoniarecordsofficial
YouTube: http://youtube.com/AgoniaRec